Strona Główna · Download 24.07.2024 22:49:40
Nawigacja
Strona Główna
Informator szkolny
Download
Kontakt
Galeria
Szukaj

Bezpieczeństwo w sieci
Misja szkoły
Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanch Uzytkownikw: 2
Najnowszy Uytkownik: Admin_R
Witamy
Strona archiwalna
Szkoły Podstawowej im. Ks. Prałata Erharda Staniszewskiego
w Śliwicach


Dyrektor szkoły: mgr inż. Mariola Pawelska, z-ca: mgr Ewa Orlikowska
Adres do korespondencji:
89-530 Śliwice, ul. Szkolna 9
tel.: (52) 3340026, e-mail: spsliwice@wp.pl
Nasze osiągnięcia w bieżącym roku

Szanowni Państwo,chcielibyśmy poinformować, że od dnia 27.11.2017r., zostaje uruchomiona nowa strona internetowa Szkoły Podstawowej w Śliwicach pod adresem NOWA STRONA. Wszystkie nowe wpisy będą już umieszczane na nowej platformie, natomiast treści zawarte na bieżącej stronie stają się materiałem już archiwalnym.Administrator
Roman Mechliński
Nasze Pierwsze spotkania ze sztuką teatralną.
W dniach 7 - 8 listopada 2017 r. uczniowie klas pierwszych, trzecich i czwartych uczestniczyli w krótkiej wycieczce do Grudziądza na pełne uroku i humoru przedstawienie teatralne pt. "Jaś i Małgosia".
Po przedstawieniu aktorzy zgodzili się na wspólne zdjęcia.
Wycieczka do Tucholi klasy IIIb i IIIc
Dnia 27 września 2017r. uczniowie klas IIIb i IIIc wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Tucholi. Zwiedzali tam budynek policji.
Policjancie przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiele emocji wywołał policyjny pies, który wraz ze swoim trenerem zaprezentował swoje umiejętności. Następnie klasy udały się do technikum leśnego. Tam spotkali się z sokolnikami oraz sygnalistami.
Na koniec umililiśmy sobie czas w kręgielni.
Wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.
Wycieczka do Powiatowej Komendy Policji w Tucholi
10 października 2017r. klasy IVb i IVa wraz z paniami Hanną Mindrycką i Lucyną Gornowicz pojechały na wycieczkę klasową do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.
Uczniowie pod opieką pana policjanta zwiedziły budynek komendy, mogły wejść do samochodu policyjnego oraz zobaczyć psy policyjne.
Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z przepisami ruchu drogowego.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki do Tucholi.
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej

Dzień 16 października 2017 r. dla uczniów klas pierwszych był wyjątkowy.
Tego dnia, w obecności swoich rodziców, wychowawców, wicedyrektora i dyrektora szkoły oraz pozostałych gości złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.
Podczas uroczystości pierwszaki popisywali się recytacją wierszy i śpiewem okolicznościowych piosenek. Na zakończenie uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i okolicznościowe dyplomy.
Bank BGŻ w Śliwicach ufundował dla dzieci cukierki, opaski odblaskowe, naklejki i książeczki SKO. W imieniu Banku upominki wręczyła pani dyrektor Mariola Pawelska.
Gratulujemy pierwszakom. Są od tej chwili prawdziwymi uczniami. Życzymy by w codziennym szkolnym życiu udawało im się dotrzymywać złożonych obietnic
Dzień Edukacji Narodowej Klasy IV-VII
Dzień Edukacji Narodowej Klasy I-III

13 października 2017r. klasy I -III spotkały się na apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Uczniowie klasy II i klas III zaprezentowały wiersze, piosenki i życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.
Ten dzień był miły i wyjątkowy.
:)
DZIEŃ PAPIESKI
Dnia 8 października w naszym kościele parafialnym w Śliwicach odbył się montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego.
W klimat tego dnia wprowadził wszystkich ks. Mariusz i uczennice z Gimnazjum.
Uczniowie ze szkoły podstawowej przedstawili scenkę, w której bardzo mocno wybrzmiały słowa, że warto liczyć na dobrego kapitana i jemu zaufać. W przedstawieniu udział wzięli także przedszkolacy z ,,Borowiaczka’’. Bardzo entuzjastycznie zaśpiewali piosenkę w borowiackich strojach. Publiczności spodobała się ich żywa, rokowa interpretacja.
Uczennica gimnazjum zarecytowała wiersz o nadziei, nie tej lichej i marnej, lecz tej niezłomnej. W prezentacji multimedialnej została przedstawiona postać świętego Jana Pawła II.
Mottem przewodnim były słowa ,,Nie bój się, wypłyń na głębię’’. Ponadto wszyscy odmówiliśmy dziesiątkę różańca za nas i nasze rodziny wypraszając Boże błogosławieństwo.
Oprawę muzyczną przygotował pan Roman wraz
z zespołem ,,Septet’’
Przedstawienie zakończyło się zaśpiewaniem piosenki przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lińsku.
Ksiądz proboszcz wszystkim serdecznie podziękował i udzielił pasterskiego błogosławieństwa, a dzieci oraz młodzież otrzymali słodkie poczęstunki.
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkoły z Polski, Rosji, Kolumbii, Peru, Argentyny i wielu innych zakątków świata włączyły się do obchodów tej akcji. W tym doku padł rekord wszechczasów. Udział wzięło prawie 4000 szkół z 32 krajów.
W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień po raz pierwszy. Przygotowania trwały prawie dwa tygodnie. Efektem były kolorowe schody z tabliczką mnożenia, dekoracyjne gazetki, plakaty, gry i zabawy w których głównym wodzirejem była tabliczka mnożenia (bingo, domino, oraz wiele innych na lekcjach matematyki jak i np. program komputerowy sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia - lekcje informatyki). W zabawę tabliczką mnożenia włączali się inni nauczyciele za co serdecznie dziękujemy!
Akcja w naszej szkole przebiegała dzisiejszego dnia następująco.
Na pierwszej godzinie lekcyjnej klasy III-VII szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne wzięły udział w egzaminie pisemnym ze znajomości tabliczki mnożenia (razem około 390 osób + 20 dorosłych).
Certyfikaty otrzymało wówczas 114 osób.
Uczniowie, którym się nie powiodło mogli spróbować swoich sił podczas przerw w czterech specjalnie wyznaczonych patrolach. Wybrani uczniowie wcielili się w role egzaminatorów oraz asystentów.
Do zabawy zaproszeni zostali również nauczyciele, rodzice
i dziadkowie uczniów.

Więcej zabawy z matematyką życzymy!!!


organizatorzy:
mgr Magdalena Mechlińska
mgr Renata Szynderłata
Poniżej załączamy listy osób, które otrzymały certyfikaty oraz zachęcamy do fotorelacji.
Inauguracja roku szkolnego już za nami ...

Tym razem w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018.Foto poniżej w "Czytaj więcej", a także link do Fanpage na Facebooku /Gimnazjum-Szkoła Podstawowa/:
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 Facebook
"Prawdziwa wiedza polega na poznaniu rozmiaru własnej niewiedzy"
- Konfucjusz

W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji założonych celów.
Aktualne plany dla klas I-III oraz IV-VI
Dla wszystkich zainteresowanych uczniów, rodziców oraz nauczycieli, poniżej w linkach aktualne plany zajęć lekcyjnych na rok szkolny 2017/2018.

Plan lekcji klasy I-III
Plan lekcji klasy IV-VI
Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoZapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZHP
Portal edukacyjny robotyki
Plan zajęć
Wymiana polsko-niemiecka
Przedszkolaki