Imieniny szkoły i podsumowanie konkursów
Dodane przez Admin_R dnia


Święto Patrona to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości i imprez Szkoły Podstawowej w Śliwicach.
13 stycznia 2017 nasz patron Ks. Erhard Staniszewski obchodziłby swoje 111 urodziny, natomiast nasza szkoła świętowała 16 rocznicę nadania Imienia Szkole.
Dzień rozpoczął się dwiema lekcjami wg planu. Następnie uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczestniczyli we mszy św. w intencji uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po powrocie do szkoły wszystkie klasy udały się do swych sal lekcyjnych na pożywny i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie klasy I- III udały się do GOK-u w Śliwicach, gdzie odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców z udziałem wodzireja. Zabawa była ciekawa i wspaniała.
Uczniowie klas IV - VI mieli okazję wykazać się aktorskim talentem podczas "Zabawy w Teatr". W krótkim czasie z wykorzystaniem rekwizytów i podanego słownictwa przygotowali humorystyczne scenki. Każda klasa wykazała się oryginalnym i pomysłowym przedstawieniem, które zrobiło wrażenie na widzach. Na koniec podsumowany został Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie dla klas IV. Wręczone zostały nagrody dla uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą o patronie, a nagrody te odebrali: Łukasz Belicki, Karol Kiełbratowski i Kornelia Zander.
O tym,że pamiętamy o naszym patronie świadczą również kwiaty i znicze złożone na grobie Ks. Erharda Staniszewskiego przez uczniów klasy V a. W szkolnym kąciku patrona w dniu jego święta zawsze są świeże róże.
Rozszerzona zawartość newsa